Tarptautinis projektas ATENEA kviečia moteris pažvelgti į save kitaip

Tarptautinis projektas ATENEA kviečia moteris pažvelgti į save kitaip 

Šių metų gegužės mėnesį startuoja tarptautinis projektas ATENEA, kuris kvies moteris, susiduriančiais su gyvenimo sunkumais, pažvelgti į save kitaip. Unikalia autobiografinio teatro metodika pagrįstame projekte moterys turės galimybę sukurti savo gyvenimo istoriją, išsilaisvinti iš praeities skaudulių ir patirtį nepamirštamų įspūdžių. 

Vienas iš ATENEA projekto kūrėjų – žinomas Ispanijos režisierius ir dramaturgas Domingo Ferrandis. Savo režisūrinę patirtį jis pasitelkė kurdamas spektaklius, kuriuose žmonės turi galimybę atsikratyti baimių, nepasitikėjimo savimi, kaltės jausmo ir su humoru pažvelgti į savo gyvenimo istoriją. Režisieriaus naudojama autobiografinio teatro metodas sparčiai išpopuliarėjo ir šiuo metu nuotoliniu būdu jis dirba su tūkstančiais žmonių iš viso pasaulio – nuo Europos iki Australijos, nuo Azijos – iki Amerikos.      

„Dramos terapija man parodė, kad turbūt milijonai planetos gyventojų visoje planetoje ieško savęs ir lygiai taip pat jaučia baimę ir nerimą, skausmą ir liūdesį, laimę ir džiaugsmą. O tuo metu, kai žmogus vaidina autobiografiniame mono spektaklyje jis išmoksta nutildyti savo baimes, ima su humoru žvelgti į nesėkmes, atsikrato neigiamų minčių ir pažadina užmigusias ambicijas“,  teigia režisierius D. Ferrandis. 

Tarptautinio projekto ATENEA metu moterys ir merginos iš Lietuvos turės galimybę susipažinti su autobiografinio teatro metodika ir pakeisti savo gyvenimo kelią. Projekto metu numatytos kūrybinės dirbtuvės keturiose skirtingose vietovėse – Valensijoje, Ispanijoje (2021 m. rugsėjo 26-30), Kalamatoje, Graikijoje (2021 m. spalio 21-25), Leko, Italijoje (2021 m. lapkričio 18-22) ir Vokietijoje (2022 m. liepa). Kiekvienos iš kūrybinių dirbtuvių trukmė – 5 dienos. 

Kūrybinių dirbtuvių metu projekto ATENEA dalyvės kartu su režisieriumi bei dalyviais iš kitų Europos šalių suvaidins spektaklyje, kuriame atskleis savo asmeninę gyvenimo istoriją bei sujungs ją su kitomis. Viskas, ko reikia projekto dalyvėms – tai aktyvumo, kūrybiškumo, atviro požiūrio, noro tobulėti ir anglų kalbos žinių, kad galėtų susikalbėti su projekto dalyviais. Dalyvių kūrybinių dirbtuvių, skrydžių ir apgyvendinimo išlaidos yra kompensuojamos ATENEA projekto rengėjų. 

Taigi moteris ir merginas, kurios šiuo metu nedirba ir nestudijuoja, susiduria su dvejonėmis ar baimėmis, tačiau nori išbandyti dramos terapiją ir autobiografinį teatrą, kviečiame parašyti savo prisistatymą ir trumpą motyvacinį laišką paštu egle@doingbusiness.lt. 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *