Kas naujo “ATENEA” projekte?

Dėl COVID-19 pandemijos ir vėlesnių kelionių apribojimų ATENEA pradinis susitikimas, kuris iš pradžių buvo numatytas Valensijoje, Ispanijoje, vyko nuotoliniu būdu 2021 m. vasario 1–2 d.

Susitikimas prasidėjo “Àmbit“ direktoriaus sveikinimo žodžiais ir pristatant institucijas partneres. Nors kai kurios iš jų buvo nauji partneriai, greitojo pasimatymo metodas leido sukurti patikimą ir draugišką aplinką.

Svarbi susitikimo dalis buvo susijusi su mokymo, mokymosi ir praktikos veiklos (kuri yra vienas pagrindinių ATENEA elementų) planavimu. Visi partneriai laikė būtinybe, kad ši veikla būtų vykdoma gyvai. Ši veikla padės asociacijoms partnerėms ir paramos gavėjams išmokti ir įgyvendinti autobiografinio teatro metodiką, kurią sukūrė Domingo Ferrandis ir Àmbit.

Galiausiai buvo susitarta, kad pirmoji veikla vyks Valensijoje 2021 m. rugsėjo mėn. Antroji bus Kalamatoje (Graikijoje) spalio mėnesį, o trečioji – Lecco (Italija) lapkričio mėnesį. Paskutinė veikla vyks Berlyne 2022 m. Laikykime kumščius, kad taip ir būtų!

Susitikimas tęsėsi pristatant įvairius darbo paketus, apdorojant galutinę informaciją ir parengiant įgyvendinimo planą.

Norėdami įveikti nuotolinių susitikimų nesėkmes (apsunkindami asmeninį ryšį), organizatoriai nusprendė, kad Autobriografinio teatro ekspertas Domingo Ferrandis surengs trumpą seminarą, kuris leis dalyviams atsipalaiduoti ir sustiprinti pasitikėjimą.

Šis seminaras taip pat leido partneriams iš pirmų lūpų sužinoti, ką Domingo įgyvendins susitikimų metu su paramos gavėjais Ispanijoje, Graikijoje ir Italijoje, ir kad jie vėliau perkels tai į savo vietinę aplinką, o galutinis tikslas bus sudaryti savo autobiografinio teatro kūrinį.

Susitikimas taip pat padėjo partneriams išspręsti kai kurias abejones ir sutelkti dėmesį į pažeidžiamos grupės, kuriai bus naudinga projekto veikla, paiešką ir susitikti Valensijoje, Graikijoje, Italijoje ir Vokietijoje.

Atliktas darbai

Po pradinio susitikimo, dėl kurio susitarė visi partneriai, projekto nariai sutelkė dėmesį į tai, kaip rasti naudos gavėjus iš savo tikslinių grupių. 5 žmonės iš kiekvienos tikslinės grupės buvo atrinkti dalyvauti 4 veiklose, kad įgytų gerosios patirties iš „Àmbit“, ir „Ferrandi“ patirties. Tai bus unikali galimybė jiems aplankyti skirtingas kultūras ir užmegzti ryšius – esminę integracijos per meną dalį ir pagrindinį ATENEA metodikos elementą.

Tuo pat metu partneriai sutelkė dėmesį į dar vieną pagrindinį ATENEA metodikos elementą, didinant supratimą apie socialinę stigmą ir supratimą, kaip stigma priverčia žmones jaustis atstumtais. Tam Slovėnijos partneris sukūrė klausimynų rinkinį, kurį projekto nariai pateiks plačiam visuomenės spektrui. Po to bus renkami ir perrašomi duomenys, siekiant suprasti ir kovoti su stigmatizavimu Europoje.

Galiausiai, kadangi kelionės ir asmeninė veikla buvo atidėta, konsorciumas nusprendė, kad Domingo Ferrandis galėtų surengti keletą internetinių seminarų visiems paramos gavėjams. Tai padės jiems išsiugdyti priklausymo projektui jausmą ir atvers kelią, kai pagaliau bus įmanoma surengti fizinius susitikimus. Be to, atsižvelgiant į tai, kad pastaraisiais mėnesiais kai kurios Europos šalys buvo uždarytos, šie seminarai taip pat padėjo paramos gavėjams praskaidrinti savo kasdienybę.

Kas mėnesį vyksiantys seminarai vyks iki pirmojo susitikimo Valensijoje. Šio susitikimo metu paramos gavėjai ne tik lankysis Ferrandi darbo kursuose, bet ir pamatys naują „Un mundo aparte dentro el mundo“ spektaklio pastatymą, kuris galiausiai įkvėpė ATENEA projektą.

Daugiau informacijos apie projekto rezultatus, skelbiama projekto naujienlaiškyje Nr. 1.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *